Kim jestem:

Nazywam się Jadwiga Skowrońska-Mazur. W internecie można mnie spotkać głównie na portalach związanych z grozą, gdzie recenzuję książki i audiobooki.

Co robię:

Pomagam wszystkim piszącym. Nieważne, czy są to opowiadania, powieści, pisma urzędowe, regulaminy czy prace magisterskie/licencjackie. Dbam, by mogli skupić się na zawartości merytorycznej swoich tekstów, nie troszcząc się o to, że źle postawiony przecinek, błąd ortograficzny czy stylistyczny zdyskredytuje ich pracę.

Pomagam też tym, którzy nagrany materiał (podcast, wywiad etc.) chcą udostępnić również osobom, które wolą czytać niż słuchać.

Dlaczego to robię:

Głównie dlatego, że sama nie lubię, kiedy lekturę rozpraszają mi na pozór drobne niedociągnięcia, ale też nie lubię, kiedy pod interesującym tekstem, który powinien skłaniać do dyskusji, pojawiają się wyłącznie uwagi dotyczące błędów niemających wpływu na zawartość merytoryczną. Nie chcę, żeby osoby piszące zniechęcały się tylko z powodu tego typu komentarzy.

Co sprawia, że jestem w tym dobra:

Ukończone studia prawnicze i studium legislacyjne nauczyły mnie, jak poprawnie pisać pisma prawnicze czy regulaminy albo umowy. Na kursie korekty nauczyłam się natomiast jak prawidłowo robić korektę w Wordzie i PDF-ie. Przynależność do Klubu Korektorów sprawia, że jestem na bieżąco z nowinkami w dziedzinie poprawności językowej.

Prywatnie:

Kocham czytać. Kiedy nie czytam, spaceruję lub gotuję. Jeśli nie towarzyszą mi w tych zajęciach dzieci, towarzyszy mi audiobook.

Jeśli interesują Cię szczegóły mojej oferty, zapraszam >>TUTAJ<<